• سوالات متداول بهینه سازی و افزایش رتبه سایت

1 - سئو چیست ؟

سئو شامل تمام خدماتی می شود که یک وب سایت در اینترنت دیده شود و ترافیک بالای سایت را تضمین کند .


2 - چرا بهینه سازی سایت ؟

سوال خوبی است ! بهینه سازی سایت باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل بالا رفته و به صفحه نخست گوگل وارد شوید ، وقتی به صفحه نخست گوگل وارد شوید در نتیجه افرادی که کلمه کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کند ، وبسایت شما را دیده و وارد سایت شما می شوند ، این کار یعنی افزایش بازدید سایت شما ! درنتیجه محصول شما بیشتر فروخته شده و یا خدمات شما مشتری بیشتری خواهد داشت .


3 - چگونه می توانیم در صفحه نخست گوگل باشیم  ؟

به دوصورت می توانیم سایت خود را در صفحه نخست گوگل قرار دهیم ، روش اول با استفاده از تبلیغات گوگل است که روش هزینه بری است ! ولی به سرعت سایت شما در صفحه نخست گوگل با کلمه کلیدی مورد نظرتان قرار میگیرد اما از آنجا که هزینه تبلیغات گوگل به دلار دریافت می گردد ( حدود 1000دلار در ماه ) و ما به ریال پول دریافت میکنیم این روش فعلا برای ما مقرون به صرفه نیست ، البته برای کلمات کلیدی خاص که رقابت بالایی دارند و تجاری هستند ممکن است به صرفه باشد ! روش دوم بهینه سازی وب سایت و سئو است که در مقایسه با روش قبلی زمان بیشتری می طلبد اما هزینه بسیار کمتری نیز برای ما دارد و نکته جالبی که باید به آن توجه شود این است که لازم نیست شما حتما در صفحه نخست گوگل باشید تا بازدید بالایی در روز داشته باشید ، سایت شما از زمانی که رنک آن ارتقا می یابد و مراحل سئو بر روی آن انجام می شود افزایش بازدید خواهد داشت .


4 - چرا باید در صفحه نخست گوگل باشیم ؟

تحقیقات نشان داده است که کاربران وب زمانی که یک واژه را در گوگل جستجو می کنند فقط به سایت های صفحه نخست که به آن ها نمایش داده می شود علاقه نشان میدهند و روی آن ها کلیک میکنند .


5 - قیمت سئو چگونه محاسبه می شود ؟

قیمت سئو یک بحث کارشناسی است که با توجه به کلمات کلیدی سایت مورد نظر ، تعداد و قدرت رقبای سایت مورد نظر ، رقابت در یک کلمه کلیدی ، جایگاه و رتبه سایت در گوگل...


6 - چه چیزهایی در سئو دارای اهمیت می باشد ؟

فاکتورهایی در سئو حرفه ای سایت وجود دارند که در صورت رعایت آن ها سایت شما می تواند جایگاه مناسبی در موتور های جستجو داشته باشد .

تولید محتوای مفید

ساخت و تولید محتوای مفید و منحصر به فرد برای کاربران به ارتقای رنک سایت در گوگل می انجامد .

دریافت بک لینک

زمانی که صفحات و سایت های موجود در اینترنت به سایت شما لینک میدهند اصطلاحا به آن بک لینک می گویند ، این بک لینک ها به موتورهای جستجو از جمله گوگل میگوید که سایت شما دارای اهمیت است که به همین دلیل رنک سایت شما ارتقا می یابد ، البته باید توجه داشت که سایت هایی که به شما بک لینک می دهند موضوع شان متناسب با موضوع سایت شما باشد .

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی هم جز سئو و بهینه سازی سایت محسوب میشود و هم جز بازاریابی اینترنتی محسوب میگردد و می تواند بازدید کنندگان و مشتریان واقعی را به سایت شما راهنمایی کند ، البته باعث افزایش رتبه شما در گوگل نیز می شود .

نتیجه فعالیت های فوق افزایش ترافیک موثر از گوگل و درنتیجه افزایش فروش و معرفی برند ( وب برندینگ ) شما به کاربران وب می باشد .


7 - آیا مطالب سایت برای بهینه سازی سایت مهم هستند ؟

بله کیفیت محتوا و مطالب سایت و تکرار کلمات کلیدی در سایت برای افزایش ترافیک مهم هستند ! البته در نظر داشته باشید با تمرکز روی سئو ، متن برای کاربر مفهوم باشد .


8 - برای بک لینک گرفتن از سایت ها چه کاری باید انجام دهم ؟

اولین قدم برای بک لینک گرفتن ایجاد محتوای منحصر بفرد و گیرا می باشد ! گوگل در پیدا کردن لینک های متخلف ( تبادل لینک ، ... ) خیلی خوب عمل می کند وبه آن ها ارزشی نمی دهد .


9 - چقدر طول می کشد تا سایت در صفحه نخست گوگل دیده شود ؟

بستگی به میزان رقابت روی کلمات کلیدی مورد نظرشما دارد ! البته سایت ، مطالب سایت ، عمر سایت ، رقبا ، فعالیت منظم سایت ، تعداد لینک ها و ... نیز تعیین کننده هستند ، پارتیا وب پس از شروع بهینه سازی زمانی حدود 3 ماه را در نظر میگیرد تا واژه مورد نظر شما به صفحه نخست گوگل بیاید و این مقدار تا 6 ماه قابل افزایش است زیرا هر روز بر تعداد رقیبان شما افزوده می شود .


10 - آیا این بهینه سازی وبسایت به صورت مادام العمر است ؟

سوال بسیار سختی است ! در محیط وب تمام رقبا در حال هزینه کردن برای رسیدن به رتبه های بالا هستند ! حال باید دید رقباء شما چه مقدار برای این قضیه کنجکاو هستند ؟


11 - چگونه می توان کمک بیشتری به بهتر انجام شدن سئوی وب سایت کرد ؟

این یک مسئلهء بزرگ است ، مخصوصاً اگر در زمان پیش بینی شده و در اسرع وقت به نتیجه مورد نظر در سئوی وب سایت خود نرسیده اید ، ممکن است مجبور شوید به چند ماه پیش برگردید و دوباره برای بهبود بیشتر و بهینه سازی وب سایت و توسعهء وب مشتری خود برای دریافت بک لینک تلاش نمایید .

بازاریابی اینترنتی یک وب سایت با یک دیدگاه طولانی مدت به نتیجه نزدیک می شود ! اگر نتایج مطلوب به دست نیامد ، شاید بدان معنی است که باید به بررسی ساختار بعضی از وب سایت های بهینه سازی شده و تکنیک های سئو بپردازید و در مورد هر گونه مسائل فنی که ممکن است در سئوی وب سایت ایجاد مشکل نماید ، تحقیق بعمل آورید .

 


تاریخ: ۱۳۹۳,۰۱,۲۷
بازدید: 17709